Άτυχη η Α.Ε. Διδυμοτείχου αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 στην Κομοτηνή με το Νέο Σιδηροχώρι αλλά άξιζε τη νίκη

Άτυχη στην τελική προσπάθεια η Α.Ε.Διδυμοτείχου, αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 στην Κομοτηνή με την Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου, αλλά άξιζε τη νίκη. Έχασε πολλές ευκαιρίες, με τους γηπεδούχους να έχουν κορυφαίο παίκτη τον τερματοφύλακα τους Πριτσίδη που τους έσωσε πολλές φορές.

Οι παίκτες του Κρίστο Τελκίνσι που δεν είχε και πάλι τους Βούλγαρους συμπατριώτες του στη διάθεση του μια και δεν είναι έτοιμα τα δελτία τους, σκόραραν με τον Γιαννόπουλο, ενώ μπορούσαν να πάρουν τη νίκη αν σε προσπάθειες των Πετρόπουλου και Ιντζέ ο αντίπαλος γκολκίπερ δεν έσωζε την εστία του. Αν και δέχθηκαν το γκολ στο πέμπτη λεπτό των καθυστερήσων του πρώτου ημιχρόνου(άγνωστο που είδε τόσο μεγάλη καθυστέρηση ο διαιτητής), κατάφεραν στην επανάληψη να ισοφαρίσουν και να χάσουν ευκαιρίες για τη νίκη και τους τρεις βαθμούς. Χειροκροτήθηκαν πάντως από τους φιλάθλους τους, οι οποίοι για μια ακόμη φορά έδωσδαν εντυπωσιακό παρόν.

Η Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου προηγήθηκε στο 45′+ όταν ο Ανυφαντάκης βρήκε στον κενό χώρο τον Χατζήπαππα, που με σουτ νίκησε τον Συριτούδη. Η ισοφάριση ήρθε στο 60 για την Α.Ε.Διδυμοτείχου όταν ο Ιντζές εκτέλεσε ένα κόρνερ, με τον Γιαννόπουλο να παίρνει την κεφαλιά και να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα.

Για την ΑΕΔ ξεκίνησαν οι: Συριτούδης, Θάνος, Παντελίδης, Γκιντίδης, Τζανετάκος, Πετρόπουλος, Εμρέ, Αβογιάν, Πατσιαλάκας, Ιντζές, Γιαννόπουλος.