Α.Ε.Διδυμοτείχου: Μάλλον είχε το μυαλό ακόμα στις… γιορτές και την “εκτέλεσε” ο Τάντιτς 4-0

Την πιο βαριά της ήττα μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα της Γ’ εθνικής γνώρισε πριν από λίγο η Α.Ε.Διδυμοτείχου, αφού έχασε εκτός έδρας από τον Απόλλωνα Παραλιμνίου με 4-0. Μάλλον το μυαλό όλων ήταν ακόμα στις… γιορτές και ο έμπειρος Τάντιτς τους… τιμώρησε, αφού ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής πετυχαίνοντας χατ τρικ.

Oλοκληρώθηκε έτσι α’ γύρος στο πρωτάθλημα του 1o ομιλου της Γ’ Εθνικής, με προβληματισμό για την Α.Ε.Δ, αφού σίγουρα το παιχνίδι με τον πρωτοπόρο του πρωταθλήματος ήταν εξ αρχής δύσκολο, αλλά σίγουρα η ήττα είναι αρκετά βαριά. Το πρώτο ημίχρονο ήταν καταστροφικό για τους παίκτε του Κρίστο Τελκίνσκι, αφού βρέθηκαν να χάνουν με 3-0 και οι τρεις αλλαγές που έκανε στο ξεκίνημα σχεδόν του δευτέρου ημιχρόνου δεν έφεραν κανένα αποτέλεσμα.

Μόλις στο ‘9  γκολ για το Παραλίμνι από τέρμα του Ναλμπάντη. Το κακό ξεκίνημα έφερε στο  18’ δεύτερο  γκολ για τους γηπεδούχους με σκόρερ τον Τάντιτς με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Τα πράγματα έγιναν ακόμα χειρότερα τα πράγματα για την ομάδα του Έβρου, όταν στο 31′ ήρθε και τρίτο γκολ με τον  Τάντιτς να πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα. Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο ίδιος παίκτης στο 74′.

Α.Ε Διδυμοτείχου: Συριτούδης Κ., Χρίστεφ, Καζάλας(55’Παπούδης), Κουρδάκης, Τζανετάκος(60′ Αλεξακίδης), Πετρόπουλος, Παντελίδης, Αβογιάν, Πατιαλιάκας, Γιαννόπουλος, Ζαφειρόπουλος(46′ Ιντζές)

Απόλλων Παραλιμνίου: Γουναρίδης, Φιάρας, Τάκας, Μερεσιώτης, Δέντσας, Τριανταφύλλου, Μουτεσίδης, Ρούμπος, Γαϊδαρτζής, Ναλμπάντης, Τάντιτς.