ΑΕΔΑΡΑ-ψυχάρα: Έμεινε “ζωντανή” με τεράστια ανατροπή 2-1 μέσα στον Ξηροπόταμο

ΑΕΔΑΡΑ-ψυχάρα από τα παλιά, έμεινε “ζωντανή” στην “μάχη” για την παραμονή, με τεράστια ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο και νίκη 2-1 μέσα στον Ξηροπόταμο επί του τοπικού Μέγα Αλεξανδρου στο τελευταίο λεπτό του αγώνα.

Ο Καπετανίδης στο 90′ έδωσε την πολύτιμη νίκη στην ομάδα του Κρίστο Τελκίνσκι, που αν και βρέθηκε να χάνει στο πρώτο ημίχρονο, αρχικά με τον Πετρόπουλο και στο τέλος με τον Καπετανίδη έδειξε ότι… είναι πολύ σκληρή για να πεθάνει και διατήρησε τις ελπίδες της για παραμονή στην Γ’ εθνική.

Ο Μέγας Αλέξανδρος Ξηροπόταμου προηγήθηκε με τον έμπειρο Γκόγκα στο 21′ με διαγώνιο σουτ από πλάγια θέση εντός της περιοχής. Προσπάθησε στην επανάληψη  να απειλήσει η ΑΕ Διδυμοτείχου, όμως το  σουτ του Σουλεϊμάν στο 56, έφυγε τελικά άουτ. Τελικά στο 68΄ ήρθε το 1-1.  Ο Πετρόπουλος με κεφαλιά μετά από σέντρα του Παντελίδη ισοφάρισε.

Κι ακριβώς στο 90′ έγινε το 1-2 για την ΑΕΔ. Ο Καπετανίδης σκόραρεμε πλασέ και έκανε την ολική ανατροπή για την ομάδα του, βάζοντας την ξανά στο παιχνίδι της παραμονής.

Ο Καπετανίδης στο τελευταίο λεπτό έδωσε την σπουδαία νίκη μέσα στον Ξηροπόταμο στην Α.Ε.Διδυμοτείχου

Α.Ε.ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ: Συριτούδης Α., Θάνος, Παντελίδης, Πατιαλιάκας, Χρίστεφ, Πετρόπουλος, Καπετανίδης, Σιμτσάκης (46′ Εμρέ), Σουλεϊμάν, Ιντζές, Γιαννόπουλος (74′ Παπούδης).

ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΣ: Κιομουρτζής, Κεχαγιάς, Πετρόπουλος, Γκαρακλίδης, Κουσίδης, Βουτσινάς, Καράμπελας, Μπάμπουρας, Γκόγκας, Κούμπρογλου, Μπερούκας.