Αλεξανδρούπολη: Με πολύ μεγάλη επιτυχία το φετινό RUN GREECE – Όλοι οι νικητές (ΒΙΝΤΕΟ+φωτό)

Αλεξανδρούπολη: Με πολύ μεγάλη επιτυχία το φετινό RUN GREECE – Όλοι οι νικητές (ΒΙΝΤΕΟ+φωτό)

Με πολύ μεγάλη επιτυχία από πλευράς συμμετοχής αθλητών και απλών πολιτών κάθε ηλικίας αλλά και οργανωτικά, αφού χιλιάδες ήταν αυτοί που ξεχύθηκαν στους δρόμους της Αλεξανδρούπολης παίρνοντας μέρος στις τρεις διαδρομές, πραγματοποιήθηκε και φέτος το κορυφαίο αθλητικό γεγονός της χρονιάς, το RUN GREECE Αλεξανδρούπολης.

Παρ’ ότι φέτος ο μεγάλος χορηγός της διοργάνωσης αποχώρησε, η καθοριστική συμβολή σε όλους τους τομείς από την Αντιπεριφέρεια Έβρου και τον δήμο Αλεξανδρούπολης, επέτρεψαν να διεξαχθεί ένας απόλυτα πετυχημένος αγώνας, χάρη στην μεγάλη βοήθεια και των εθελοντών, που άλλη μια φορά συνέβαλλαν στην άψογη προετοιμασία και διεξαγωγή του αγώνα.

ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΕΚΚΙΝΗΣΗ ΤΟΥ ΦΕΤΙΝΟΥ RUN GREECE

Run Greece Alexandroupoli 2019!!

Gepostet von Δήμος Αλεξανδρούπολης am Sonntag, 22. September 2019

Στις διαδρομές των 10.000 χλμ αλλά κυρίως αυτή των 5.000 χλμ, πήραν μέρος εκτός του Παραολυμπιονίκη μας και πρόσφατα τρεις φορές Παγκόσμιο Πρωταθλητή Δημοσθένη Μιχαλεντζάκη, ο Ολυμπιονίκης μας Κώστας Γκατσιούδης και η Παγκόσμια πρωταθλήτρια Αντιγόνη Βουρδόλη.

Το παρόν έδωσε όμως και η τοπική αυτοδιοίκηση, με τον δήμαρχο Αλεξανδρούπολης Γιάννη Ζαμπούκη να τρέχει στα 5.000 χλμ, μαζί με τον Αντιδήμαρχο Κυριάκο Αραμπατζή, αλλά και τους Βασίλη Δέλκο, Πέτρο Κυριακίδη και άλλους δημοτικούς συμβούλους.

Ο αγώνας διεξήχθη παρουσία του Προέδρου του ΣΕΓΑΣ Κώστα Παπαγόπουλου, ο οποίος έδωσε συγχαρητήρια στον Αντιδήμαρχο Αθλητισμού Αλεξανδρούπολης Θόδωρο Βουρδόλη, την υπεύθυνη του αγώνα Άννα Χωρινού, τον Αντιπεριφερειάρχη Δημήτρη Πέτροβιτς και όλους όσοι συνέβαλλαν στην φετινή άριστη διοργάνωση του αγώνα που έγινε θεσμός.

Οι νικητές ανά κατηγορία


ΑΓΩΝΑΣ 5.000 χλμ

ΑΝΔΡΕΣ

  1. Βούλκος Χαράλαμπος             Λύκοι Κεχαγιόγλου
  2. Τσιτάκ Σαλή                               ΑΠΟΦΚΑ Ξάνθης
  3. Τζιαμπαζίδης Δημήτρης          Πρωτέας Αλεξανδρούπολης

ΓΥΝΑΙΚΕΣ

  1. Μυστακίδου Φωτεινή                 ΤΕΦΑΑ Κομοτηνής
  2. Δελή Κατερίνα                            Σέρρες 93
  3. Γιαλαματζή Ευαγγελία             Λύκοι Κεχαγιόγλου

ΔΕΙΤΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΝΙΚΗΤΕΣ

ΑΓΩΝΑΣ 5.000 ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ


ΑΓΩΝΑΣ 10.000 χλμ

ΑΝΔΡΕΣ

  1. Λαφτσίδης Νικόλαος                                      EΝDURANCE TEAM
  2. Σιοπίδης Κωνσταντίνος
  3. Δελής Χαράλαμπος                                        Λύκοι Κεχαγιόγλου

ΓΥΝΑΙΚΕΣ

  1. Κερκίνη Σόνια                                                      ΦΣ Άργους Ορεστικού
  2. Γαβριήλογλου Αναστασία                                EΝDURANCE TEAM
  3. Μπέτα Ζωή                                                           Στόικος Running Team

ΔΕΙΤΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΝΙΚΗΤΕΣ

ΑΓΩΝΑΣ 10.000 ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

2 Σχόλια

  1. ΓΑΒΡΙΗΛΟΓΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

    Στα 10χλμ. γυναικών έχετε γράψει λάθος το επίθετο της 2ης είναι Γαβριηλογλου Αναστασία θα σας παρακαλούσα να το διορθώνετε

Αφήστε το σχόλιό σας

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

*