Γ’ εθνική: Σέντρα στις 11 Οκτωβρίου για F.C. Αλεξανδρούπολης, Α.Ε.Διδυμοτείχου – Όλο το πρόγραμμα τους

Γ’ εθνική: Σέντρα στις 11 Οκτωβρίου για F.C. Αλεξανδρούπολης, Α.Ε.Διδυμοτείχου – Όλο το πρόγραμμα τους

Πραγματοποιήθηκε χθες Τρίτη 8 Σεπτεμβρίου η κλήρωση των 10 ομίλων της Γ’ Εθνικής στα γραφεία της ΕΠΟ, για την αγωνιστική περίοδο 2020-21, στο οποίο μετέχουν από το νομό Έβρου η F.C. Αλεξανδρούπολης και η Α.Ε.Διδυνοτείχου.

Η πρώτη σέντρα της σεζόν θα γίνει στις 11 Οκτωβρίου και το φινάλε στις 18 Απριλίου 2021, ενώ κατά την διαδικασία της κλήρωσης, ο πρόεδρος της Επιτροπής Διοργανώσεων Παναγιώτης Δημητρίου τόνισε πως η ΕΠΟ προσπαθεί για να έχουν κόσμο τα γήπεδα στην Γ’ Εθνική, προκειμένου να έχουν έσοδα οι ομάδες. Θυμίζουμε πως ήδη διέρρευσε κυβερνητικό πλάνο για φιλάθλους από την 3η αγωνιστική της Super League.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο 1ος, ο 2ος, ο 3ος και ο όμιλος της Κρήτης θα έχουν εμβόλιμες αγωνιστικές που θα γίνουν σε 4 Τετάρτες. Ειδικότερα στις 21/10, 18/11, 16/12, 7/1.

Το πρόγραμμα του 1ου ομίλου

 Ο 1ος όμιλος απαρτίζεται από 16 ομάδες και έχει πρόγραμμα 30 αγωνιστικών.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

1η αγωνιστική
Απόλλων Παραλιμνίου  – Άρης Αβάτου
Εθνικός Σοχού  – Πανδραμαϊκός
Δόξα Σιδηροχωρίου  – ΑΕ Διδυμότειχου
Νέστος Χρυσούπολης  – Αετός Οφρυνίου
Μ. Αλέξανδρος Ορφανίου  – ΑΕ Ευόσμου
Αναγέννηση Θαλασσιάς  – Ελπίδα Σαπών
ΑΕ Αμπελοκήπων  – Αλεξανδρούπολη FC
Ορφέας Ξάνθης  – Ηρακλής Αμπελοκήπων
2η αγωνιστική
Εθνικός Σοχού  – Απόλλων Παραλιμνίου
Άρης Αβάτου  – Δόξα Σιδηροχωρίου
Πανδραμαϊκός  – Νέστος Χρυσούπολης
ΑΕ Διδυμότειχου  – Μ. Αλέξανδρος Ορφανίου
Αετός Οφρυνίου  – Αναγέννηση Θαλασσιάς
ΑΕ Ευόσμου  – ΑΕ Αμπελοκήπων
Ελπίδα Σαπών  – Ηρακλής Αμπελοκήπων
Αλεξανδρούπολη FC  – Ορφέας Ξάνθης
3η αγωνιστική
Απόλλων Παραλιμνίου  – Δόξα Σιδηροχωρίου
Νέστος Χρυσούπολης  – Εθνικός Σοχού
Μ. Αλέξανδρος Ορφανίου  – Άρης Αβάτου
Αναγέννηση Θαλασσιάς  – Πανδραμαϊκός
ΑΕ Αμπελοκήπων  – ΑΕ Διδυμότειχου
Ηρακλής Αμπελοκήπων  – Αετός Οφρυνίου
Ορφέας Ξάνθης  – ΑΕ Ευόσμου
Ελπίδα Σαπών  – Αλεξανδρούπολη FC
4η αγωνιστική
Νέστος Χρυσούπολης  – Απόλλων Παραλιμνίου
Δόξα Σιδηροχωρίου  – Μ. Αλέξανδρος Ορφανίου
Εθνικός Σοχού  – Αναγέννηση Θαλασσιάς
Άρης Αβάτου  – ΑΕ Αμπελοκήπων
Πανδραμαϊκός  – Ηρακλής Αμπελοκήπων
ΑΕ Διδυμότειχου  – Ορφέας Ξάνθης
Αετός Οφρυνίου  – Αλεξανδρούπολη FC
ΑΕ Ευόσμου  – Ελπίδα Σαπών
5η αγωνιστική
Απόλλων Παραλιμνίου  – Μ. Αλέξανδρος Ορφανίου
Αναγέννηση Θαλασσιάς  – Νέστος Χρυσούπολης
ΑΕ Αμπελοκήπων  – Δόξα Σιδηροχωρίου
Ηρακλής Αμπελοκήπων  – Εθνικός Σοχού
Ορφέας Ξάνθης  – Άρης Αβάτου
Αλεξανδρούπολη FC  – Πανδραμαϊκός
Ελπίδα Σαπών  – ΑΕ Διδυμότειχου
Αετός Οφρυνίου  – ΑΕ Ευόσμου
6η αγωνιστική
Αναγέννηση Θαλασσιάς  – Απόλλων Παραλιμνίου
Μ. Αλέξανδρος Ορφανίου  – ΑΕ Αμπελοκήπων
Νέστος Χρυσούπολης  – Ηρακλής Αμπελοκήπων
Δόξα Σιδηροχωρίου  – Ορφέας Ξάνθης
Εθνικός Σοχού  – Αλεξανδρούπολη FC
Άρης Αβάτου  – Ελπίδα Σαπών
Πανδραμαϊκός  – ΑΕ Ευόσμου
ΑΕ Διδυμότειχου  – Αετός Οφρυνίου
7η αγωνιστική
Απόλλων Παραλιμνίου  – ΑΕ Αμπελοκήπων
Ηρακλής Αμπελοκήπων  – Αναγέννηση Θαλασσιάς
Ορφέας Ξάνθης  – Μ. Αλέξανδρος Ορφανίου
Αλεξανδρούπολη FC  – Νέστος Χρυσούπολης
Ελπίδα Σαπών  – Δόξα Σιδηροχωρίου
ΑΕ Ευόσμου  – Εθνικός Σοχού
Αετός Οφρυνίου  – Άρης Αβάτου
Πανδραμαϊκός  – ΑΕ Διδυμότειχου
8η αγωνιστική
Ηρακλής Αμπελοκήπων  – Απόλλων Παραλιμνίου
ΑΕ Αμπελοκήπων  – Ορφέας Ξάνθης
Αναγέννηση Θαλασσιάς  – Αλεξανδρούπολη FC
Μ. Αλέξανδρος Ορφανίου  – Ελπίδα Σαπών
Νέστος Χρυσούπολης  – ΑΕ Ευόσμου
Δόξα Σιδηροχωρίου  – Αετός Οφρυνίου
Εθνικός Σοχού  – ΑΕ Διδυμότειχου
Άρης Αβάτου  – Πανδραμαϊκός
9η αγωνιστική
Απόλλων Παραλιμνίου  – Ορφέας Ξάνθης
Αλεξανδρούπολη FC  – Ηρακλής Αμπελοκήπων
Ελπίδα Σαπών  – ΑΕ Αμπελοκήπων
ΑΕ Ευόσμου  – Αναγέννηση Θαλασσιάς
Αετός Οφρυνίου  – Μ. Αλέξανδρος Ορφανίου
ΑΕ Διδυμότειχου  – Νέστος Χρυσούπολης
Πανδραμαϊκός  – Δόξα Σιδηροχωρίου
Άρης Αβάτου  – Εθνικός Σοχού
10η αγωνιστική
Αλεξανδρούπολη FC  – Απόλλων Παραλιμνίου
Ορφέας Ξάνθης  – Ελπίδα Σαπών
Ηρακλής Αμπελοκήπων  – ΑΕ Ευόσμου
ΑΕ Αμπελοκήπων  – Αετός Οφρυνίου
Αναγέννηση Θαλασσιάς  – ΑΕ Διδυμότειχου
Μ. Αλέξανδρος Ορφανίου  – Πανδραμαϊκός
Νέστος Χρυσούπολης  – Άρης Αβάτου
Δόξα Σιδηροχωρίου  – Εθνικός Σοχού
11η αγωνιστική
Απόλλων Παραλιμνίου  – Ελπίδα Σαπών
ΑΕ Ευόσμου  – Αλεξανδρούπολη FC
Αετός Οφρυνίου  – Ορφέας Ξάνθης
ΑΕ Διδυμότειχου  – Ηρακλής Αμπελοκήπων
Πανδραμαϊκός  – ΑΕ Αμπελοκήπων
Άρης Αβάτου  – Αναγέννηση Θαλασσιάς
Εθνικός Σοχού  – Μ. Αλέξανδρος Ορφανίου
Δόξα Σιδηροχωρίου  – Νέστος Χρυσούπολης
12η αγωνιστική
ΑΕ Ευόσμου  – Απόλλων Παραλιμνίου
Ελπίδα Σαπών  – Αετός Οφρυνίου
Αλεξανδρούπολη FC  – ΑΕ Διδυμότειχου
Ορφέας Ξάνθης  – Πανδραμαϊκός
Ηρακλής Αμπελοκήπων  – Άρης Αβάτου
ΑΕ Αμπελοκήπων  – Εθνικός Σοχού
Αναγέννηση Θαλασσιάς  – Δόξα Σιδηροχωρίου
Μ. Αλέξανδρος Ορφανίου  – Νέστος Χρυσούπολης
13η αγωνιστική
Απόλλων Παραλιμνίου  – Αετός Οφρυνίου
ΑΕ Διδυμότειχου  – ΑΕ Ευόσμου
Πανδραμαϊκός  – Ελπίδα Σαπών
Άρης Αβάτου  – Αλεξανδρούπολη FC
Εθνικός Σοχού  – Ορφέας Ξάνθης
Δόξα Σιδηροχωρίου  – Ηρακλής Αμπελοκήπων
Νέστος Χρυσούπολης  – ΑΕ Αμπελοκήπων
Μ. Αλέξανδρος Ορφανίου  – Αναγέννηση Θαλασσιάς
14η αγωνιστική
ΑΕ Διδυμότειχου  – Απόλλων Παραλιμνίου
Αετός Οφρυνίου  – Πανδραμαϊκός
ΑΕ Ευόσμου  – Άρης Αβάτου
Ελπίδα Σαπών  – Εθνικός Σοχού
Αλεξανδρούπολη FC  – Δόξα Σιδηροχωρίου
Ορφέας Ξάνθης  – Νέστος Χρυσούπολης
Ηρακλής Αμπελοκήπων  – Μ. Αλέξανδρος Ορφανίου
ΑΕ Αμπελοκήπων  – Αναγέννηση Θαλασσιάς
15η αγωνιστική
Απόλλων Παραλιμνίου  – Πανδραμαϊκός
Άρης Αβάτου  – ΑΕ Διδυμότειχου
Εθνικός Σοχού  – Αετός Οφρυνίου
Δόξα Σιδηροχωρίου  – ΑΕ Ευόσμου
Νέστος Χρυσούπολης  – Ελπίδα Σαπών
Μ. Αλέξανδρος Ορφανίου  – Αλεξανδρούπολη FC
Αναγέννηση Θαλασσιάς  – Ορφέας Ξάνθης
ΑΕ Αμπελοκήπων  – Ηρακλής Αμπελοκήπων

 

 

 

 

Αφήστε το σχόλιό σας

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

*