Ουζουνίδης: Κυπελλούχος Ρουμανίας με την Κραϊόβα ο Εβρίτης προπονητής

Κυπελλούχος Ρουμανίας με την Ουνιβερσιτατέα Κραϊόβα στην οποία είναι προπονητής, αναδείχθηκε ο Εβρίτης Μαρίνος Ουζουνίδης που νίκησε 3-2 στην παράταση την Άστρα Τζούρτζου με 3-2.

Ο Ίβαν άνοιξε το σκορ για την ομάδα του συντοπίτη μας τεχνικού στο 13′ του τελικού που διεξήχθη στο Πλοϊέστι, αλλά ο Γκάμαν στο 17′ με εκτέλεση πέναλτι έκανε το 1-1. Αυτό ήταν το σκορ στην κανονική διάρκεια και το ματς οδηγήθηκε στην παράταση, παρά τις ευκαιρίες που έχασαν οι δυο ομάδες.

Ο Μποέ-Κανέ διαμόρφωσε το 2-1 για την Άστρα στο 93′, αλλά η Ουνιβερσιτατέα Κραϊόβα έκανε επική ανατροπή. Ο Νίστορ στο 100ό λεπτό έκανε το 2-2 και ο Στσρέτσιου στο 103ο χάρισε τον τίτλο στην ομάδα του πρώην τεχνικού των ΑΕΚ, Παναθηναϊκού, Πανιωνίου, Ξάνθης, ΑΕΛ και Εργοτέλη, που πλέον κάνει πετυχημένη καριέρα και στην Ρουμανία ως τεχνικός.