Πρωταθλητές βόλεϊ Ελλάδας-Κύπρου το 3ο ΓΕΛ Αλεξανδρούπολης – Επικράτησε του Λυκείου Πάφου 3-1

Πρωταθλητές Ελλάδας-Κύπρου στο βόλεϊ αναδείχθηκαν πριν λίγη ώρα τα αγόρια του 3ου Γενικού Λυκείου Αλεξανδρούπολης, επικρατώντας στον τελικό του Πανελληνίου και Παγκύπριου Σχολικού Πρωταθλήματος που διεξάγεται στην Πρέβεζα, μ 3-1 του Λυκείου της Πάφου Κύπρου.

Οι μαθητές, αθλητές του Χρήστου Γκαρνέτα, αναδείχθηκαν χθες Πρωταθλητές Ελλάδας, κερδίζοντας 3-1 σετ μετά από έναν συγκλονιστικό αγώνα το πανίσχυρο Λύκειο της Σχολής Μωραΐτη και σήμερα το απόγευμα με εξίσου εντυπωσιακή εμφάνιση, επικράτησαν και των Κύπριων και φέρνουν το κύπελλο στην Αλεξανδρούπολη.

Παράλληλα, με αυτή την επιτυχία τους, εξασφάλισαν και το πολυπόθητο “εισιτήριο” για το Παγκόσμιο Σχολικό Πρωτάθλημα που θα διεξαχθεί τον επόμενο μήνα στη Βραζιλία.

3ο ΓΕΛ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (Προπονητής Χρήστος Γκαρνέτας): Κοντοστάθης, Κουντουράκης, Κεσκίνης, Δαρδαβερένης, Παπάζογλου, Σουσουρίδης, Μιχαηλίδης, Μπαμπλής, Κώτουλας, Καραμανίδης, Βαφειάδης, Μήλιας, Σταμάτογλου.

Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές-αθλητές(όλοι προέρχονται από τα τμήματα του Εθνικού Αλεξανδρούπολης), τον προπονητή τους Χρήστο Γκαρνέτα και όσους συνέβαλλαν στην τεράστια αυτή επιτυχία και διάκριση, με την πρώτη θέση στο Πανελλήνιο-Παγκύπριο Σχολικό Πρωτάθλημα.