«Υπερπρωταθλήτρια» Έβρου η Αλεξανδρούπολη FC, που κέρδισε 3-0 τον Ιπποκράτη με χατ τρικ του Καρακασίδη

Υπερπρωταθλήτρια Έβρου στέφθηκε η Αλεξανδρούπολη F.C, που επιβλήθηκε χθες 3-0 του Ιπποκράτη, στον τελικό του Σούπερ Καπ στο “Φώτης Κοσμάς”.

Η ομάδα του Νίκου Ουσταμπασίδη, μετά το Κύπελλο που είχε κατακτήσει, κέρδισε και τον πρωταθλητή της Α’ Κατηγορίας ΕΠΣ Έβρου Ιπποκράτη, με τον οποίο να θυμίσουμε συνεργάζονται πλέον δημιουργώντας μια δυνατή ομάδα.

Το αποτέλεσμα κρίθηκε στο δεύτερο ημίχρονο, μετά το 0-0 του πρώτου 45λεπτου και μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο επιθετικός Περικλής Καρακασίδης ο οποίος πέρασε ως αλλαγή με την έναρξη του β’ ημιχρόνου.

Σε μεγάλα κέφια κατάφερε και πέτυχε χατ τρικ σε διάστημα 7 λεπτών και συγκεκριμένα στο 63ο λεπτό, στο 69ο με απευθείας φάουλ και στο 70ο λεπτό, δίνοντας τη νίκη στο “Super Cup” στην ομάδα του.