ΕΠΣ Έβρου:  Κερδισμένοι στην Α’ κατηγορία οι Εθνικός Αλεξανδρούπολης, Καστανιές και Έβρος Σουφλίου

ΕΠΣ Έβρου: Κερδισμένοι στην Α’ κατηγορία οι Εθνικός Αλεξανδρούπολης, Καστανιές και Έβρος Σουφλίου

Αμετάβλητη παρέμεινε η κατάσταση στις τρεις πρώτες θέσεις του βαθμολογικύ πίνακα της Α κατηγορίας, αν και εκμεταλλευόμενος το ρεπό της πρωτοπόρου Αλεξανδρούπολης F.C, ο συμπολίτης Εθνικός Αλεξανδρούπολης μείωσε την διαφορά στους τρεις βαθμούς.

Οι παίκτες του Ζόραν Στοίνοβιτς ήταν από τους κερδισμένους της14ης αγωνιστικής της Α’ Κατηγορίας, επικρατώντας του Νεοχωρίου με γκολ του Καπουσούζη στο 70′, που ήταν αρκετό να τους δώσει τη νίκη και τους τρεις βαθμούς.

Στους κερδισμένους της αγωνιστικής και ο Άρδας Καστανεών που επικράτησε στο γήπεδο του επί του Ιπποκράτη Αλεξανδρούπολοης 1-0 με γκολ του κουτέρη στο 83.

Στους κερδισμένους και ο Έβρος Σουφλίου που πέτυχε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα και τι νίκη.  Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων και επί της Α.Ε.Διδυοτείχου στο γήπεδο του Ελληνοχωρίου. Ο νεαρός Παρασχίδης στο 90+3 πέτυχε το 0-1 από σέντρα του Λαζαρίδησκόραρε και  έδωσε τη νίκη για τους φιλοξενούμενους (φωτό από τονTV Thrakiotis).

Τέλος, στο άλλο παιχνίδι της αγωνιστικής που διεξήχθη στις Φέρες η Θράκη Φερών κέρδισε τη Νίκη Απαλού χάρη στο τέρμα του Ντόλα στο 69ο λεπτό, σε έναν αγώνα όμως που οι φιλοξενούμενοι στάθηκαν άτυχοι καθώς  είχαν τρία δοκάρια!!!