ΕΠΣ Έβρου: Πρωταθλήτρια χειμώνα η Αλεξανδρούπολη F.C, νέα νίκη 1-0 επί του Έβρου στο Σουφλί

Πρωταθλήτρια χειμώνα η Αλεξανδρούπολη F.C στην Α κατξγορία ΕΠΣ Έβρου και μάλιστα με διαφορά έξι πόντων από τον δεύτερο, τον συμπολίτη της Εθνικό.

Πέρασε νικηφόρα έστω και δύσκολα με  0-1 από το Σουφλί, κερδίζοντας τον τοπικό Έβρο στο ντεμπούτο του νέου του τεχνικού Νότη, με γκολ του Παναγεωργίου στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Ο Εθνικός επικράτησε έστω και δύσκολα 2-0 της Θράκης Φερών, ενώ η ευχάριστη έκπληξη του πρωταθλήματος Άρδας Καστανεών,  με την νέα επιτυχία του επί του Απαλού πέρασαν ξανά στην τρίτη θέση.

Το Σάββατο και παρά το βαρύ γήπεδο και το τσουχτερό κρύο που επικρατούσαν στο Ελληνοχώρι η Α.Ε. Διδυμοτείχου ήταν μεγάλη νικήτρια με 2-1 επί του Ιπποκράτη. Προηγήθηκε στο 35ο λεπτό με τον Τοροσιάν και πήγε στα αποδυτήρια με το 1-0 υπέρ της. Στο β’ ημίχρονο ο Ιπποκράτης ισοφάρισε προσωρινά με στο 55′ με το Καπουσούζη για το 1-1. Οι γηπεδούχοι μέσα σε λίγα λεπτά από την ισοφάριση πήραν άμεσα κεφάλι στο σκορ με τον Ζαφειρόπουλο που έκανε το 2-1 αποτέλεσμα που διατηρήθηκε ως το τέλος του παιχνιδιού.

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 9ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Θράκη Φερών 1-0 (20′ Τρανόπουλος)
Έβρος Σουφλίου – Αλεξανδρούπολη 0-1 (45′ Παπαγεωργίου)
Άρδας Καστανεών – Νίκη Απαλού 2-0 (71′ πεν. Καπετανίδης, 83′ Ναλμπάντης)

ΑΕ Διδυμοτείχου – Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης 2-1 (35′ Τοροσιάν, 59′ Ζαφειρόπουλος – 55′ Καπουσούζης)
Ρεπό: ΑΟ Νεοχωρίου